کد خبر: ۳۸۷۸۲۵
۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
0
هوای امروز تهران در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" قرار دارد.

تداوم تنفس هوای

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز (۲۵ آبان‌ماه) شهر تهران در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" است و میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که آلاینده اصلی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است، هم‌اکنون عدد ۱۱۸ را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که آغاز تردد خودرو‌ها در صبح امروز و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد خواهد داشت و حاکمیتِ جو نسبتاً آرام طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با شکل‌گیری ناپایداری جوی ناشی از نفوذ سامانه بارشی از اواخر بعدازظهر امروز همراه با رشد ابرناکی و وزش باد مؤثر تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: