کد خبر: ۳۸۷۹۱۲
۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۰
0
نشریه آمریکایی پولیتیکو می‌گوید اتحادیه اروپا تاکنون ۶۸ میلیارد یورو از اموال روسیه را مسدود کرده و بخش عمده این دارایی‌ها در بلژیک است.

پولیتیکو: اموال بلوکه شده روسیه در اتحادیه اروپا به ۶۸ میلیارد یورو رسید

نشریه آمریکایی پولیتیکو امروز (جمعه) به نقل از یک سند داخلی کمیسیون اروپا گزارش داد که اتحادیه اروپا دارایی‌های روسیه را در مجموع به میزان ۶۸ میلیارد یورو مسدود کرده است.

در این سند نوشته شده که بخش عمده‌ای از دارایی‌ها در بلژیک و لوکزامبورگ مسدود شده است و ارزش آن‌ها به ترتیب ۵۰ و ۵.۵ میلیارد یورو است. گفته می‌شود این دو کشور در کنار آلمان، ایرلند، ایتالیا، اتریش و فرانسه بیش از ۹۰ درصد دارایی‌ها را مسدود کرده اند.

اواخر اکتبر، کریستین ویگاند، سخنگوی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای که توسط ایستگاه رادیویی ORF پخش شد گفت که میزان دارایی‌های روسیه که توسط اتحادیه اروپا مسدود شده بالغ بر ۱۷.۵ میلیارد یورو است. گفته می‌شود این دارایی‌ها متعلق به هزار و ۳۵۰ شخص و نهاد تحت تحریم است.

در ماه‌های گذشته، اتحادیه اروپا و آمریکا بسته‌های تحریمی متعددی را علیه روسیه صادر کرده و منابع مالی مسکو را در کشور‌های خود مسدود کرده اند. با این حال، اقتصاد روسیه تا کنون بیش از آنچه انتظار می‌رفت از خود انعطاف نشان داده است. روبل روسیه با اینکه در اواخر فوریه و اوایل مارس بیش از ۳۰ درصد ارزش خود را از دست داد، مجددا شروع به رشد کرد و ارزش قبلی خود را به دست آورد. از سوی دیگر، تورم روسیه در ماه‌های اخیر شروع به کاهش کرده است. نرخ ۱۷.۸ درصدی تورم روسیه در ماه آوریل به ۱۴.۹ در ماه اوت رسید و صندوق بین المللی پول چشم انداز اقتصادی خود را برای روسیه در سال ۲۰۲۲ بهبود بخشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: