کد خبر: ۳۸۸۴۷۶
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
0
ارزهای دیجیتال چیست و چرا اهمیت دارد بیشتر بدانید، حتی اگر قصد سرمایه‌گذاری در آن را ندارید.

همه چیز‌هایی که باید در مورد بیت کوین و ارز‌های دیجیتال بدانید

بازار رمزارز‌ها به دلیل تأثیر احتمالی سقوط صرافی (FTX) در هراس است، پس فعالان بازار دارایی‌های خود را از مبادلات خارج می‌کنند. با کاهش قابل توجه قیمت، احتمالاً بازار وارد مرحله جدیدی از ادغام کوتاه‌مدت تا میان‌مدت شده است. با این وجود، در طول مرحله ادغام، قیمت ممکن است منطقه ۱۸ تا ۱۹ هزار دلار را مجدداً آزمایش کند سپس نزول تا سطح ۱۵ هزار دلار ادامه یابد.

 

دنیای ارز‌های دیجیتال در چند سال گذشته از یک آزمایش خاص به یک بخش مالی تریلیون دلاری پر از قهرمانان، شرور‌ها و قبایل متخاصم تبدیل شده است.

شما حتما می‌دانید که موضوع ارز‌های دیجیتال بحث برانگیز است. زیرا می‌دانید در اطراف شما چه می‌گذرد. اما اگر هیچ چیزی ندانید باز هم ممکن است زمانی که گفتگو به فروپاشی امپراتوری سام بنکمن فرید یا مزایای اثبات سهام در مقابل اثبات کار تبدیل می‌شود، سرتان را تکان دهید.


بسیاری از مردم هنوز دنیای ارز‌های دیجیتال را درک نمی‌کنند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، مقاله زیر را بخوانید تا در مورد اینکه این صنعت چیست و چرا اهمیت دارد، حتی اگر قصد سرمایه‌گذاری در آن را ندارید، بیشتر بدانید.

رمزگذاری چیست؟

کریپتوکارنسی نوعی دارایی دیجیتالی است که توسط شبکه غیرمتمرکز کامپیوتر‌ها تایید ضمانت می‌شود.

ارز‌های دیجیتال برخلاف ارز‌های سنتی مانند یورو یا دلار آمریکا، ایده کنترل شدن توسط بانک مرکزی یا دولت را رد می‌کنند. ارز دیجیتال اصلی، بیت کوین، در سال ۲۰۰۹ و پس از بدترین بحران مالی در تاریخ مدرن ظاهر شد.

پیشگامان دنیای ارز‌های دیجیتال اساساً گفتند که برای خنثی کردن کنترل دولت، ما ارز خود را می‌خواهیم که هیچ نهادی نتواند آن را دستکاری کند.


اصطلاح رمزنگاری به شیوه ایمن سازی شبکه ها، با استفاده از طرح‌های رمزگذاری که جعل کد‌ها را تقریبا غیرممکن می‌کند، اشاره دارد. وقتی در مورد "کریپتو" صحبت می‌کنیم، در مورد خود توکن‌های دیجیتال یا کل اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال صحبت می‌کنیم.

فناوری زنجیره بلوک (بلاک چین)

مؤلفه اصلی دیگری که باید از آن آگاه باشید، بلاک چین است، به زبان ساده، یک دفتر کل دیجیتال عمومی است که تراکنش‌ها را ثبت می‌کند. این سیستم ثبت سوابق است که اکثر ارز‌های دیجیتال بر اساس آن ساخته می‌شوند.

گرت رودز، معاون سابق سرپرست وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک که اکنون مدیر عامل شرکت تحقیقاتی و مشاوره Pacific Street است، در باره این فناوری می‌گوید: بلاک چین را به عنوان یک صفحه گسترده گوگل در نظر بگیرید.

او گفت: "اگر گرت ۱۰ دلار به آلیسون بدهد، و آلیسون همان ۱۰ دلار را به شخص دیگری بدهد، از کجا می‌دانید که آلیسون ۱۰ دلاری را که از گرت دریافت کرده بود به دوستش داده است؟
شما به روشی نیاز دارید تا تأیید کنید که هر ورودی در آن جدول داده‌های Google از ورودی جلوی آن پیروی می‌کند. "

هنگامی که یک تراکنش توسط شبکه تأیید شد، برای همیشه - در یک "بلوک" تغییرناپذیر ذخیره می‌شود.

خلاصه: بلاک چین فناوری اصلی دنیای رمزنگاری است و ممکن است مهم‌ترین نوآوری فنی زمان ما باشد؛ و مردم قطعاً شروع به استفاده از سیستم‌های بلاک چین در خارج از دنیای رمزنگاری کرده اند. عرضه جهانی غذا حوزه دیگری است که در آن زنجیره بلوکی ردیابی اقلام از مزرعه تا چنگال را برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان عمده مواد غذایی آسان‌تر می‌کند و هنگامی که اقلام آلوده وارد ترکیب می‌شوند، سریع‌تر واکنش نشان می‌دهند.


اما رک و پوست کنده باید گفت، به نظر می‌رسد تبلیغات پیرامون بلاک چین با موارد استفاده‌ای که طرفداران این فناوری تاکنون توسعه داده اند، نامتناسب است.

 

از سوی دیگر، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه که در ۱۹ هزار دلار قرار دارد نیز با خط روند نزولی همسو می‌شود و این سطح ایستا را به مقاومتی قدرتمند تبدیل می‌کند. از این رو، ادغام به سمت میانگین متحرک ۱۰۰ روزه و خط روند نزولی در محدوده قیمتی ۱۸ تا ۱۹ هزار دلار محتمل‌ترین سناریو برای بیت‌کوین در کوتاه‌مدت خواهد بود.

 

به طور معمول، بازار پس از یک حرکت انبساط وارد مرحله تثبیت می‌شود و الگو‌های اصلاحی ممتد را تشکیل می‌دهد. قیمت پس از لرزش اخیر یک الگوی مثلثی تشکیل داده و در آستانه شکستن الگو به بالاست. در صورت شکست، قیمت احتمالاً افزایش خواهد یافت.

 

علاوه بر این، طی افت اخیر، یک عدم تعادل در بازه زمانی چهار ساعته بین سطوح ۱۸.۷ هزار دلار و ۱۹.۲ هزار دلار شکل گرفته است که با سطح شناخته شده ۶۱.۸ اصلاحی فیبوناچی برای رالی نزولی اخیر همخوانی دارد و آن را تبدیل به یک مقاومت قابل توجه می‌کند بر این اساس، قیمت احتمالاً به سمت منطقه ۱۸.۵ تا ۱۹.۲ هزار دلار تثبیت می‌شود و از عدم تعادل موجود برای ادامه روند نزولی به سمت حمایت ۱۵ هزار دلاری استفاده می‌کند.

 

روند نزولی قوی بیت‌کوین در چند ماه گذشته فشار زیادی بر همه فعالان بازار وارد کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران از ترس کاهش ارزش، سکه‌های خود را با زیان هنگفت معامله کرده و بازار را ترک کرده‌اند.

 

با این حال، با توجه به معیار، سود/زیان خالص تحقق نیافته و بازار اخیرا شاهد تسلیم عظیمی بوده، زیرا این شاخص به میزان قابل توجهی افت کرده است. این معیار نسبت سود و زیان تحقق نیافته را اندازه‌گیری می‌کند و یک شاخص مفید برای ارزیابی احساسات بازار است. در جریان نوسانات اخیر قیمت به دلیل سقوط اف تی ایکس و بحران نقدینگی، شاخص سود و زیان خالص تحقق نیافته (NUPL) سقوط کرده و به پایین‌ترین حد خود رسیده است، سیگنالی که قبلاً نشان‌دهنده پایان بازار‌های نزولی و آغاز یک روند صعودی جدید بود.

 

با این وجود، با توجه به مراحل قبلی بازار نزولی، این متریک هنوز جای نزول دارد که نشان می‌دهد ممکن است کف نهایی نزولی نهایی هنوز شکل نگیرد.

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۲۹.۱۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۴۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۹ درصد کاهش داشته است.

 

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱.۵۹ میلیارد دلار است که ۱۴.۰۵ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۲۲ میلیارد دلار است که ۵.۳۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۹.۰۸ میلیارد دلار است که ۹۳.۹۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: