April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۳۷۳
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
0
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی درباره گزینه عجله دارم تاکسی‌های اینترنتی گفت: این گزینه از مصادیق گرانفروشی است. قبلأ تذکرات لازم داده شده و در حال تحقیقات مقدماتی است. اتمام حجت می‌کنم که شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی خودشان این گزینه را جمع کنند. برخی از شرکت‌ها از دیروز که پیگیر بودیم قول دادند که آن را حذف کنند.

 تاکسی‌های اینترنتی خودشان «عجله دارم» را حذف کنند

به نقل از فارس، احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با تشریح طرح نظارت نوروزی بر قیمت کالاها گفت: سازمان تعزیرات در کنار سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان بر نظارت بر بازار کمک می‌کند  و در همین راستا علاوه بر گشت‌های مشترک که حضور میدانی در بازار دارد، روسای شعب ما به صورت شبانه‌روزی در بازارهای عمده و مراکز فروش بزرگ حضور خواهند داشت تا بتوانیم به سازمان حمایت بر حقوق مصرف کنندگان در کنترل بازار کمک کنیم.

 

وی افزود: مطالبه‌گری از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان خواهیم داشت و انتظار داریم وقتی شعب ما که ماموریتی در کشف تخلف ندارند، سازمان حمایت و اتاق اصناف همراهی و همکاری کنند و بازرسان آنها پای کار باشند با تاکید بر مراجع عمده و واحدهای تولیدی که اثرگذار در تنظیم بازار هستند. این طرح از امروز شروع می‌شود.

 

اصانلو خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته با قوای بیشتر و تعداد روسای شعب بیشتری در میدان در مجتمع هلی تجاری و مراکز عمده حضور خواهد داشت.

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به بیان آمار عملکرد یازده ماهه سال ۱۴۰۲ پرداخت و طی آن گفت: در عملکرد شعب بدوی در یازده ماهه اول سال، تعداد ۶۳۴ هزار و ۱۵۳ پرونده در بخش كالا و خدمات، بهداشت، قاچاق كاال و ارز تشکیل و تعداد ۶۳۱هزار و ۱۳۶ پرونده مختومه شده است. در این مدت عملكرد شعب بدوی (کالا و خدمات، بهداشت، قاچاق كاال و ارز) نسبت مختومه به وارده برابر با 9۹۸ درصد است.

 

وی در خصوص عملکرد واحدهای اجرای احکام اظهار کرد: در یازده ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۳۲ هزار و ۶۹۹ پرونده به واحدهای اجرای احكام ارسال شده و تعداد ۴۲۱ هزار و ۹۴۳ پرونده مختومه شده است که نرخ عملكرد واحدهای اجرای احكام  نسبت مختومه به وارده برابر با ۹۸ درصد است.

 

اصانلو ادامه داد: در خصوص محکوميت‌های قطعی وارده به اجرای احکام و وصولی در یازده ماه امسال بیش از ۲۵۵ هزار میلیارد ریال از محكومیت‌های صادر شده وارد اجرای احكام شده است كه در مجموع میزان محكومیت‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳ برابر افزایش داشته است و بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال از محكومیت‌های صادره وصول گردیده است كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۸ درصد افزایش داشته است.

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: در ۱۱ ماهه امسال تعداد ۳۸ هزار و ۴۱۲ تیم گشت مشترک اعزام شده و ۲۶۰ هزار و ۵۰۱ مورد بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل ۷۲ هزار و ۴۸۹ پرونده شده است و همچنین ۱۸۸ هزار و ۱۲ واحد صنفی بدون تخلف بودند.

 

بیشتر بخوانید: بازار انحصاری تاکسی‌های اینترنتی به دلیل نبود تنظیم گر

 

جریمه ۲۵۵ میلیارد تومانی شرکت‌های هواپیمایی

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوالی درباره گرانفروشی بلیت هواپیما و ورود تعزیرات در این زمینه گفت: امسال برای ۲۳ شرکت هواپیمایی پرونده تشکیل و جرایم سنگینی هم حکم صادر شد که برخی در حال اجرای حکم است.

اصانلو اظهارداشت: در مجموع شرکت‌های هواپیمایی ۲۵۵ میلیارد تومان محکوم شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: