April 2024 23 / سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
اسحاق جعفری از پایان دادن به قرارداد کوتاه مدت و امنیت شغلی خبرداد
کد خبر: ۴۱۱۷۱۰
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰
0
اسحاق جعفری از قراردادهای 10 ساله کارکنان خبر داد که باعث امنیت شغلی کارکنان در شرکت پالایش نفت بندرعباس می شود.

تکریم کارکنان باعث یکه تازی تولید در پالایش نفت بندرعباس

مدتهاست تعریف سرمایه تغییر یافته و کمتر از پول و طلا به عنوان سرمایه یاد می‌شود. البته پول، طلا، خودرو، مسکن و بسیاری گزینه‌های دیگر همچنان برای مردم سرمایه است و هیچ شکی در آن نیست، اما هنگامی که بحث کلان کشور به ویژه در عرصه اقتصاد تولید محور مطرح می‌شود، نیروی انسانی حرف اول را می‌زند. واقعیت این است که نیروی انسانی توانمند و خلاق به اندازه‌ای اهمیت دارد که می‌تواند عامل و باعث خلق ثروت شود هماهنگونه که نیروی انسانی کارآمد با تصمیمات غلط و اشتباهات در عرصه‌های گوناگون از مدیریت تا پایین‌ترین رده‌های کارگری، می‌تواند به زیان تولید منجر شود.

اهمیت نیروی کار متخصص

بی شک یک مجموعه زمانی می‌تواند موفق باشد که تمامی عناصر آن کارآمد و البته هماهنگ باشند. اینکه مدیرانی توانمند و مسلط، تصمیماتی کلیدی و تاثیرگذار بگیرند، اما نیرو‌های اجرایی توانایی لازم را نداشته و نوانند برنامه ریزی‌ها را به مرحله اجرا درآورند، چالشی بسیار جدی است هماهنگونه که مدیران ناتوان و ناآگاه به حیطه مسوولیت، تصمیماتی می‌گیرند که نیرو‌های توانمند را به حاشیه می‌رانند و خروجی تولید با نیرو‌های شاغل بکار هماهنگی ندارد.

اعتقاد به حمایت از نیروی کار

یکی از مجموعه‌هایی که مصداق بارز نیروی انسانی توانمند و هماهنگی در عرصه تولید است، در شرکت پالایش نفت بندرعباس تعریف شده است. اگرچه از عمر این مجموعه مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، اما با انجام اقدامات بایسته و شایسته در عرصه تولید، توانسته اهمیت وجود خود را به تمامی دولت‌ها نشان دهد که البته ریشه در مدیریت و هماهنگی دارد. عملکرد شرکت پالایش نفت بندرعباس به نوعی است که نقش برجسته‌ای در تامین نیاز‌های اساسی کشور دارد. در این رابطه مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با تاکید بر اینکه اعتقاد داریم حمایت از نیروی کار باعث افزایش بهره‌وری می‌شود گفت: بهره وری ناشی از عملکرد نیروی کار باعث سود سهامداران می‌شود که تاثیرات خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر اقتصاد کشور برجای می‌گذارد.

قرارداد ۱۰ ساله

هنگامی که سخن از اهمیت دادن و احترام گذاشتن به نیروی کار به میان می‌آید، باید این مهم در تمامی عرصه‌ها صورت پذیرد. واقعیت این است که مهمترین چالش نیروی کار، نبود امنیت شغلی است. از هنگامی که نیروی کار با استخدام رسمی خداحافظی کرد و قرارداد موقت کار به نیروی کار تحمیل شد، بحرانی جدی در بنگاه‌های اقتصادی شکل گرفت. قرارداد‌ها از یک ساله به شش ماهه، سه ماهه و حتی روزانه تغییر کرد، در حالی که ماهیت کار در بنگاه‌های اقتصادی دایم بود. با این وصف، کارگران انگیزه خود را از دست دادند و تعهدی که کارگران به بنگاه‌های اقتصادی داشتند، از دست رفت. کارگری که احتمال می‌دهد در پایان ماه قراردادش تمدید نشود، هیچ انگیزه‌ای برای فعالیت ندارد و همین امر به بنگاه اقتصادی لطمه می‌زند.

بیشتر بخوانید:

پایان وابستگی و آغاز تسخیر بازار‌های جهانی بدست نفت بندرعباس


قانون استخدام کارکنان

بدلیل مشکلاتی که برای کارگران در بنگاه‌های اقتصادی پیش آمد، مجلس شورای اسلامی قانون تبدیل وضعیت نیرو‌های کار را تصویب کرد تا نیرو‌های کار نگران از دست دادن شغل خود نشوند. با این وصف بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی همچنان قانونگریزی را در پیش گرفته و حاضر به تغییر وضعیت نیرو‌های خود نیستند. بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی متعلق به دستگاه‌های اجرایی حاضر به تغییر وضعیت نیرو‌های خود نیستند و همچنان بسیاری از کارکنان دولتی و نیمه دولتی نگران وضعیت خود هستند.

امنیت در نفت بندرعباس

با وجود آنکه بسیاری از دستگاه‌ها نسبت به قانون بی توجه هستند، شرکت پالایش نفت بندرعباس اعتقاد وافری به نیرو‌های کار دارد به نویع که مدیرعامل نفت بندرعباس اعلام کرد هیچ نیروی کار پنهانی در پالایشگاه نداریم و گفت: همه نیرو‌های کار شرکت پالایش نفت بندرعباس تعیین وضعیت شده‌اند. اسحاق جعفری با تاکید بر اینکه وضعیت قرارداد کارکنان نفت بندرعباس باعث اطمینان و آرامش آنان شده گفت: تمامی کارکنان پالایش نفت بندرعباس قرارداد ۱۰ ساله با شرکت دارند تا از امنیت شغلی مناسب برخوردار باشند و از این بابت به ارامش و اطمینان برای آینده دست یابند.

تاثیر تکریم در تولید

هنگامی که ادعای تاثیر تکریم نیروی کار بر تولید را مطرح می‌کنیم، باید مستند سخن بگوییم، اتفاقی که در شرکت پالایش نفت بندرعباس شاهد هستیم. جعفری با اشاره به اینکه درحال حاضر حدود ۲۰ درصد بنزین و ۱۸ درصد انرژی کشور توسط پالایش نفت بندرعباس تامین می‌شود گفت: این تولید با تمام توان ادامه دارد و البته توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.

تامین ۶۰ درصد قطعات

نکته بسیار مهمی که همواره بر تولید تاثیرگذار است، قطعات مورد نیاز خط تولید است. در بسیاری از موارد کمبود یک قطعه باعث می‌شود نتوانیم به مسیر ادامه دهیم هماهنگونه که بار‌ها در مورد خودروسازی‌ها شاهد بودیم. در حالی که بازار تشنه خودرو است، خودروسازان خودرو‌ها را به بهانه نبود قطعه، در انبار‌ها ذخیره می‌کنند و بحران کاذب در قیمت خودرو رقم می‌خورد. اما رییس هیات مدیره پالایشگاه بندرعباس در این مورد خبر مسرت بخشی داد و گفت: حدود ۶۰ درصد قطعات مورد نیاز ما توسط تولیدات داخل تامین می‌شود که باعث صرفه‌جویی ۵ هزار یورویی شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: