کد خبر: ۳۸۴۷۲۸
۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
0
نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که مصرف روزانه مکمل‌های مولتی ویتامین حافظه، عملکرد اجرایی و شناخت را در افراد مسن بهبود می‌بخشد.
بهبود روند زوال شناختی در سالمندان با مصرف روزانه مولتی ویتامین
سالمندانی که زوال شناختی را تجربه می‌کنند در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل هستند.

کارشناسان هنوز در تلاشند تا بفهمند چه عواملی بر عملکرد شناختی تأثیر می‌گذارند و افراد چه اقداماتی می‌توانند برای جلوگیری از زوال شناختی انجام دهند.

محققان در مطالعه‌ای به بررسی این موضوع پرداختند که آیا مصرف روزانه مولتی ویتامین یا عصاره کاکائو بر عملکرد شناختی افراد مسن تأثیر می‌گذارد یا خیر.

بسیاری از افراد با افزایش سن، سطحی از کاهش شناختی مرتبط با سن را تجربه می‌کنند. اما کاهش شدید شناختی ممکن است منجر به بیماری آلزایمر و زوال عقل شود که شامل تغییرات قابل توجهی در توانایی فرد برای به خاطر سپردن است و بر زندگی روزمره آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

در حالی که بیماری‌هایی مانند آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل جزء معمول روند پیری نیستند، افراد بالای ۶۵ سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به این شرایط هستند.

برای این مطالعه، محققان به این موضوع پرداختند که چگونه مصرف روزانه عصاره کاکائو یا مکمل روزانه مولتی ویتامین مینرال بر عملکرد شناختی در مقایسه با دارونما تأثیر می‌گذارد.

این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰۰ بزرگسال ۶۵ ساله و بالاتر بود. آن‌ها همچنین توانایی شرکت کنندگان در یادآوری رویداد‌ها و خاطرات (حافظه دوره ای) و عملکرد اجرایی آن‌ها را که با تمرکز و تفکر مرتبط است، بررسی کردند. آن‌ها این مؤلفه‌ها را سالانه به مدت ۳ سال ارزیابی کردند.

نتایج حاصل از این مطالعه نشان می‌دهد که عصاره کاکائو بر شناخت تأثیری ندارد. با این حال، استفاده از مولتی ویتامین با بهبود شناخت، عملکرد اجرایی و حافظه دوره‌ای همراه بود. شرکت کنندگان مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی بیشترین بهره را از این روند بردند.

نویسنده مطالعه «لورا دی بیکر»، از دانشگاه ویک فارست کارولینای شمالی، توضیح داد: مصرف روزانه مکمل‌های مولتی ویتامین پتانسیل بهبود یا محافظت توانایی‌های شناختی در افراد مسن را نشان می‌دهد. با این حال، قبل از ارائه یک توصیه گسترده، به کار بیشتری نیاز است. مکمل روزانه مولتی ویتامین فواید نسبتاً قوی تری برای بزرگسالان مبتلا به بیماری قلبی عروقی نشان داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: