کد خبر: ۳۸۵۶۳۵
۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
0
یک گوینده رادیویی گفت: صدا مانند ورزش کردن است. هرچه تمرین کردن ادامه پیدا کند، حنجره و صدا ورزیده‌تر می‌شود.

حنجره و صدا نیاز به ورزش دارد

سعید شیخ‌زاده، گوینده رادیو در برنامه «کافه رادیو» رادیو جوان در پاسخ به پیشنهاد مجری برنامه مبنی‌بر اینکه آیا انتخاب یک صحنه از فیلم و نوشتن دیالوگ شخصیت‌ها و تمرین گویندگی برای افرادی که به کار دوبله علاقه‌مندند، مفید است، گفت: قطعاً تمرین درستی است. فقط افراد سعی کنند که دیالوگ‌های آسانی را انتخاب نکنند و صحنه‌هایی از سریال فاخر انتخاب کنند.

سعید شیخ‌زاده ادامه داد: دیالوگ‌های سریال‌هایی مانند «هزار دستان»، «مادر» و ... بر روی کاغذ بنویسند و اجرا کنند. از آنجایی که گویندگی بر روی کاغذ حس بهتری دارد و آمادگی بیشتری را برای گویندگی فراهم می‌کند، پیشنهاد می‌کنم که از کاغذ غافل نشوند.

این گوینده رادیویی درباره تمرین کردن صدا گفت: صدا هم مانند ورزش کردن است. اوایل وقتی شروع به تمرین کردن می‌کنید، ممکن است وزنه‌های سبکی را بزنید، ولی هرچه تمرین کردن ادامه پیدا می‌کند، حنجره و صدا ورزیده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: