کد خبر: ۳۸۶۵۰۷
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
0
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم قانون همسان‌سازی دائمی شود تا بازنشستگان دغدغه‌ای نداشته باشند.

قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دائمی شود

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به ترمیم حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری اظهار کرد: روند فعلی ترمیم حقوق است و متناسب‌سازی همچنان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری، ۹۰۰ هزار تومان+ ۵ درصد حقوق فرد بازنشسته به همراه عائله‌مندی افزایش یافته است که برای آن در لایحه بودجه ۷ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است و با دولت در این رابطه توافق شده و آن‌ها هم پذیرفته‌اند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر در تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان کشوری و لشکری وجود دارد و بحث آن جداست.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان به میزان ۹۰ درصد حقوق شاغلان خط قرمز ما است و این موضوع پیگیری می‌شود، عنوان کرد: این مقوله در قالب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در حال پیگیری است.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم قانون همسان‌سازی دائمی شود تا بازنشستگان دغدغه‌ای نداشته باشند. دولت برای شاغلان پیشنهاد داده بود که تا ۵ درصد فوق‌العاده ویژه را افزایش دهد با توجه به اینکه بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری می‌گوید "دولت می‌تواند تا ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه کارکنان را افزایش دهد"، این تقلیل قانون بود به همین دلیل کمیسیون برنامه و بودجه اصلاح کرد که "دولت مکلف است تا ۵۰ درصد فوق العاده ویژه را افزایش دهد".

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شبهه‌ای ایجاد شده بود وقتی کمیسیون برنامه و بودجه مصوب کرده است تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند یعنی وزارتخانه‌ها از محل درآمد خود باید بار مالی آن را تأمین کنند، این اشتباه است. دولت در لایحه ۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است که باید از این محل پرداخت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: