کد خبر: ۳۹۲۲۳۲
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
0
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی و تقویت آن از بارش برف و باران در ۲۷ استان تا پنجشنبه خبر و نسبت به کولاک برف و آب‌گرفتگی معابر هشدار داد.

هواشناسی ایران دوشنبه ۱۷ بهمن

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، برخی مناطق استان‌های فارس و بوشهر، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و فردا سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و یزد بارش برف و باران و در استان‌های جنوبی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده استان‌های ساحلی دریای خزر را نیز در برمی‌گیرد. روز جمعه در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش خواهیم داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور و از چهارشنبه تا جمعه کاهش محسوس ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور روی می‌دهد.

طی ۳ روز آینده وزش باد در اکثر مناطق کشور قابل ملاحظه بوده و خلیج‌فارس در سه روز آینده و دریای خزر روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه مواج است.

توصیف سامانه اول: نفوذ سامانه بارشی

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

نوع مخاطره: بارش باران، در نواحی با اقلیم گرم رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف و احتمال کولاک برف، رخداد مه، کاهش دید

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، اردبیل و کرمانشاه.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، تهران، البرز، مرکزی، قزوین، همدان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، بوشهر، نیمه شمالی کرمان، فارس، لرستان و کردستان.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹: اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قم، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان و همدان.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان جنوبی، سمنان، اصفهان، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کرمانشاه.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف در مسیر‌های کوهستانی، احتمال انسداد محور‌های روستایی در اثر شدت بارش برف یا باران، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر به‌طور محدود، اختلال در سفر‌های بین‌شهری و درون‌شهری، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل و خسارت به صنعت کشاورزی، رخداد بهمن، اختلال در انتقال منابع انرژی به‌ویژه برق و گاز.

توصیه: پرهیز از سفر‌های غیر ضروری، احتیاط و ترجیحاً اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، مدیریت در مصرف و انتقال منابع انرژی به‌ویژه گاز و برق، عدم توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاک‌سازی آبرو‌ها و کانال‌های عبور آب درون‌شهری، پاک‌سازی دهانه پل‌ها وانجام تمهیدات دیگر در جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، خودداری از هرگونه عملیات کشاورزی و تردد ماشین آلات بر روی زمین‌های کشاورزی، اجتناب از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عایق‌بندی و انتقال کندو‌های زنبور عسل به مناطق امن.

توصیف سامانه دوم: افزایش گرادیان فشاری

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

زمان پایان: پیش از ظهر پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

نوع مخاطره: وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸: ایلام، کرمانشاه، اصفهان، یزد، شمال شرق فارس و کرمان.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹: نیمه شرقی اصفهان، کرمان، یزد، شمال شرق فارس، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰: سیستان و بلوچستان.
اثر مخاطره: احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال سقوط تابلو‌های تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهن‌سال، احتمال کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید و احتمال تاخیر در پرواز
توصیه: احتیاط در تردد، پرهیز از صعود به ارتفاعات، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، استحکام سازه‌های موقت از جمله تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، احتیاط در فعالیت کویرنوردی

توصیف سامانه سوم: نفوذ توده هوای سرد

زمان شروع: اواخر وقت سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

نوع مخاطره: کاهش محسوس دما

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸: شمال غرب

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹: مناطق شمال غرب و غرب و دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰: مناطق شمال غرب و غرب و شمال شرق و شرق و مرکز و دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، مازندران، گلستان

اثر مخاطره: افزایش مصرف و اختلال در انتقال منابع انرژی بویژه برق و گاز، یخبندان و لغزندگی جاده‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی
توصیه: مدیریت و صرف جویی در مصرف منابع انرژی، احتیاط در سفرها، محافظت و پوشش لوله‌های آب، استفاده از ضدیخ در رادیاتور خودرو‌ها و ماشین آلات کشاورزی و احتیاط در انتقال نهال

توصیف سامانه: تقویت سامانه بارشی

زمان شروع: دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

نوع مخاطره: بارش برف یا باران، رخداد مه، کاهش دید، در نواحی با اقلیم گرم رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیر، ارتفاعات و دامنه‌ها بارش برف سنگین، وقوع بهمن و کولاک برف.

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷: نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال فارس، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸: نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، ایلام و جنوب و غرب اصفهان.

اثر مخاطره: انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌های مناطق سردسیر، ارتفاعات و دامنه استان‌های واقع در رشته کوه زاگرس، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفر‌های بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، صاعقه، اختلال در ناوگان حمل و نقل، خسارت به صنعت کشاورزی، رخداد بهمن، اختلال در انتقال منابع انرژی بویژه برق و گاز.

توصیه: آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای برف روبی و بازگشایی مسیرها، پرهیز از سفر‌های خارج از شهر، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، مدیریت در مصرف و انتقال منابع انرژی بویژه گاز و برق، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاک‌سازی آبرو‌ها و کانال‌های عبور آب درون شهری، پاک‌سازی دهانه پل‌ها، انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی، از جمله نمک‌پاشی، توسط شهرداری ها، راهداری‌ها و ارگان‌های امدادی و مدیریت مناسب توسط سازمان آب و فاضلاب و سایر دستگاه‌های اجرائیه مسئول

توصیف سامانه: وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: بعدازظهر دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

زمان پایان: ظهر سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

نوع مخاطره: وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در ساحل بین ۱ تا ۱.۵ متر و در فراساحل ۱.۵ تا ۲.۵ متر

منطقه اثر: مناطق غربی و مرکزی خلیج فارس

اثر مخاطره: خسارت به شناور‌های سبک، تفریحی و با احتمال نیمه‌سنگین، اختلال در ورود و خروج شناور‌ها به بندرگاه‌ها، پاره شدن تور‌های صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات تفریحی، غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناور‌های سبک، نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت، جمع‌آوری تور‌های صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در ساحل و دور از ساحل.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: