April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۴۶۸
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
0
مدیر کل سابق فدراسیون بین المللی صنعت ساختمان گفت: در حال حاضر محصولاتی که با مواد معدنی ایران و با دانش ایرانی تولید می‌کنیم را با برند عمان در بازار بین‌المللی به فروش می‌رسانیم.

فروش مصالح ایرانی با برند عمان

 کامبیز یوسفی با بیان اینکه ساختار معماری ایرانی با مصالح نوین در صنعت ساختمان باید احیا شود، اظهار داشت: در صنعت ساختمان با استفاده از مصالح نوین می‌توان کیفیت ساخت و ساز را بالا برد و همچنین طول عمر سازه را افزایش داد، از این رو  پروژه‌های آینده پژوهی در صنعت ساختمان طرح شد.

 

وی ادامه داد: در پژوهش‌ها به مفهومی از مواد معدنی و خاک رسیدیم که و ترکیب آن با درصد خلوص مختلف از اکسید منیزیوم، سولفات منیزیوم و کلرید منیزیوم و با درصدها و فرمول های شیمیایی خاص خود به ورق‌های اکسید منیزیوم در دنیا معروف هستند و به دانش و توان تولید این ورق‌ها در ایران دست یافتیم. 

 

مدیر کل سابق فدراسیون بین المللی صنعت ساختمان (FIABCI) در ایران با بیان اینکه چین و آمریکا پیشتاز تولید این مصالح ساختمانی نوین در دنیا هستند، گفت: کارخانه ساخت این مصالح نوین را با مواد معدنی ایرانی در عمان راه‌اندازی کردیم و توانستیم بخشی از بازار را تصاحب کنیم و در حال حاضر محصولات نوین با مواد ایرانی اما با برند اماراتی و عمان در منطقه منا توزیع می‌کنیم.

 

یوسفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این کارخانه با فناوری‌هاس نوین و با مواد معدنی ایرانی را در کشور ایران راه‌اندازی نکردید، اظهار داشت: دو دلیل مهم مانع از راه‌اندازی خط تولید مصالح جدید ساختمانی در ایران شد اول اینکه برای راه‌اندازی تولید مصالح ساختمانی نوین با موانع بزرگ و متعدد اداری مواجه بودیم به طوری که در امارات برای مجوزهای لازم تنها ۶ روز فرایندها طی شد در حالی که در ایران بعد از ۶ ماه هیچ پاسخی به درخواست‌های مجوز داده نشد و در هر اداره و سازمانی بر سر راه تولیدکنندگان مانع تراشی می‌کردند در حالی که در امارات و عمان به دنبال تسهیل فرآیند برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر کارخانه‌های بودند و با معافیت های مالیاتی متعدد و بی شماری از تولیدکنندگان استقبال می‌کردند. دلیل دوم این بود که بازار مصرف ساختمان در ایران از لحاظ قیمتی پایدار نیست.

 

یوسفی ادامه داد: در حال حاضر محصولاتی که را با مواد معدنی ایران و با دانش ایرانی تولید می‌کنیم را با برند عمان در بازار بین‌المللی به فروش می‌رسانیم.

 

بیشتر بخوانید: بازار مسکن آماده جهش قیمت

 

مدیر کل سابق فدراسیون بین المللی صنعت ساختمان (FIABCI) در ایران در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه آیا ساخت و ساز مسکن کشورمان به تکنولوژی چینی نیاز دارد، گفت: به تکنولوژی ناب چینی نیاز داریم اما تکنولوژی درجه ٣ چینی و مسکن مهر ساز چینی خیانت بر مهندس ایرانی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: