April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۸۶۹
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
0
امروز شاخص کل بازار سرمایه با ریزش 13 هزار و291 واحدی به پایان رسید.

بورس قرمز پوش به تعطیلات رفت

به نقل از «خبرداری»، ارزش معاملات خرد عدد ۴,۷۷۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۷ درصد کاهش داشته است.

 

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۱۷۲ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

 

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۱۲۱ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد ۶۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده‌اند.

 

ارزش صف‌های خرید ۲۷۳ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۳۸ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۲۷ میلیارد تومان قرار دارد.

 

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۳۸۴ میلیارد تومان (۰.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات ۲۷۱ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۲۶۵ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

 

شاخص هموزن نیز با از دست دادن 3 هزار و 898 واحد به رقم 732 هزار و 46 واحد رسید. ارزش روز بورس تهران ناشی از ارزش روز 611 شرکت بورسی است به 7 میلیون و 457 هزار میلیارد تومان رسید.

 

معامله‌گران امروز بیش از 11.7 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 341 هزار نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 602 میلیارد تومان داد و ستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند.

 

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل با کاهش 123 واحد به رقم 24 هزار و 853 واحد رسید.

 

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران یک میلیون و 393 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش روز بازار پایه فرابورس هم 326 هزار میلیارد تومان شد.

 

بیشتر بخوانید: افزایش ۵۰۲ واحدی شاخص کل بورس

 

معامله‌گران امروز بیش از 6.3میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 202 هزار نوبت معامله و به ارزش 70 هزار و 431 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: