پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
صنعت و تجارت - کشاورزی
راز گرانی گوشت

راز گرانی گوشت

این روز‌ها جهش قیمت گوشت قرمز همه را شگفت‌زده کرده است. با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال نو و همچنین حلول‌ماه مبارک رمضان و افزایش طبیعی مصرف، پرسش عمومی این است که آیا روند افزایش قیمت مواد پروتئینی ادامه می‌یابد؟
ماجرای گوشت کیلویی ۵۰۰ هزار تومان

ماجرای گوشت کیلویی ۵۰۰ هزار تومان

این روز‌ها عده‌ای در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها، در تنور افزایش قیمت گوشت می‌دمند و سعی در القای گرانی گوشت به مردم دارند تا از این شایعه برای خود منافعی کسب کنند. گرچه قیمت گوشت قرمز این روز‌ها برای مردم زیاد است، اما نرخ‌هایی هم که از سوی این عده اعلام می‌شود، صحیح نیست.
نرخ کود کشاورزی برای مصرف کننده تغییری نخواهد کرد
مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى غدیر خبرداد؛

نرخ کود کشاورزی برای مصرف کننده تغییری نخواهد کرد

مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى غدیر گفت: به رغم برخی برداشت‌های غلط که از بند ج تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شده است قرار نیست نرخ کود اوره برای کشاورزان تغییری داشته باشد.
پیاز تمام شد

پیاز تمام شد

درحالی که وزیر جهادکشاورزی دستور قفل شدن صادرات پیاز را صادر کرده و از طرفی فرمان واردات ۵۰ هزار تنی این کالا را داده است؛ هنوز در برخی میادین میوه و تره بار تهران پیاز به اندازه کافی موجود نیست.
وزارت جهاد کشاورزی: پیاز ارزان می‌شود

وزارت جهاد کشاورزی: پیاز ارزان می‌شود

مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برداشت پیاز تازه در هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان گفت: با ادامه روند افزایش عرضه این محصول در بازار قیمت‌ها کاهش خواهد یافت و کمبود عرضه جبران می‌شود.