کد خبر: ۳۸۴۳۱۰
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
0
با کمک دانش‌بنیان‌ها در سه سال گذشته ۱۵۰ طرح کلان ملی فناوری در حوزه‌های مختلف تجاری‌سازی شد.
۱۵۰ طرح کلان ملی فناوری با کمک دانش‌بنیان‌ها تجاری‌سازی شد
طرح‌های کلان ملی فناوری بخش مهمی از فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محسوب می‌شوند. این طرح‌ها از ویژگی‌های بارزی مانند اثربخشی ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین‌المللی بخش خصوصی برای انجام طرح‌های راهبردی و اقتدار آفرین، تجاری‌سازی تحقیقات کاربردی با سطوح فناوری بالا و کارآفرینی فناورانه برخوردارند.

اجرای این طرح‌ها نیازمند مشارکت گسترده بازیگران مختلف است که به نیاز‌های اساسی و راهبردی کشور پاسخ می‌گوید. حمایت از این طرح‌ها، با توجه به آثار آن‌ها در تولید، خودکفایی و اشتغال‌زایی یکی از ابزار‌های مهم در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌رود.

در سه سال گذشته ۱۵۰ طرح کلان ملی با کمک دانش‌بنیان‌ها انجام و تجاری‌سازی شده است، در این سه سال ۸۰۰ میلیارد تومان قرارداد فناورانه با شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد و پرداخت شده است.

در حال حاضر طرح‌های کلان ملی فناوری در حوزه‌های سلامت، کشاورزی و صنایع غذایی، حمل‌ونقل پیشرفته، صنایع راهبردی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، مواد، تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته، دیجیتال و هوشمند سازی، دانش‌های بنیادی و فناوری‌های سبز انجام می‌شود که در هرکدام از حوزه‌ها چندین طرح کلان ملی فناوری با موفقیت انجام شده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مهم‌ترین اولویت طرح‌های کلان ملی فناوری را محیط‌زیست خطاب کرده و عنوان می‌کند: نقش شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در توسعه فناوری‌های سازگار با محیط‌زیست، اثرگذاری خود را به اثبات رسانده است و خوشبختانه، بخش عمده‌ای از طرح‌های کلان ملی مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در حوزه محیط زیست تعریف شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: