کد خبر: ۳۸۸۲۱۹
۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
0
در روز چهارشنبه شاخص کل بورس تهران صعود اندکی کرد، اما توانست بالاتر از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد باقی بماند. مرزی که به عنوان سطح مقاومت شناخته می‌شود.

گام کوتاه شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

روز چهارشنبه شاخص کل بورس در شروع معاملات روند صعودی پیدا کرد و تا یک ساعت پایانی به صعود ملایم خود ادامه داد، اما در یک ساعت پایانی اندکی پائین آمد.

به طور کلی دامنه نوسان شاخص کوتاه بود و در پایان معاملات شاخص کل بورس با افزایش ۲ هزار و ۵۳۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۸۸ واحد رسید.

امروز شاخص کل هم‌وزن نیز رشد کرد و در پایان معاملات هزار و ۸۱۶ واحد نسبت به روز سه‌شنبه بالا آمد و در رقم ۴۰۷ هزار و ۳۰۲ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۵۱ واحد رشد کرد و در رقم ۱۸ هزار و ۵۹۳ واحد باقی ماند.

دو سمت صعودی و نزولی بازار سهام

در پایان معاملات روز چهارشنبه، ۳۶۰ نماد رشد قیمت داشتند و ۳۰۳ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۵۴ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۴۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج سرمایه از بورس

در مجموع معاملات چهارشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۷۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۱۴ میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نماد‌های خساپا (شرکت سایپا) و بپاس (شرکت بیمه پاسارگاد) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدر‌های بازار سهام

امروز نماد‌های «وبانک»، «وبملت» و «حکشتی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نماد‌های «فولاد»، «کگل» و «ومعادن» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نماد‌های «غصینو»، «وهور» و «خدیزل» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «پخش»، «گدنا» و «اتکای» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نماد‌های گدنا، دی و تلیسه پرتراکنش‌ترین نماد‌ها هستند.

عرضه و تقاضای بورس

در معاملات چهارشنبه ۶۰ نماد صف خرید داشتند و ۲۸ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۷ درصدی به ۱۹۲ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۶۶ درصد کاهش یافت و ۸۸ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۱۲۶ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد وبانک (شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی) با صف خرید ۶۰ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وبانک، نماد‌های وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) و وبصادر (بانک صادرات) بیشترین صف خرید را داشتند.

ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۲ هزار و ۵۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۶ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان بود که ۷۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نماد مارون (شرکت پتروشیمی مارون) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۳۹۰ میلیارد تومان بود.

پس از مارون، خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشت و نماد خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن نماد‌های خگستر و گدنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز خساپا با تعداد ۸۰۶ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۶۵ سهم در صدر قرار گرفته است. خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به دی تعلق داشت. دو نماد فایرا و خگستر در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

برچسب ها: بورس ، نوسان ، سهام ، بازار ، سرمایه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: