September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۸۲۶۰
۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
0
رئیس جمهور روسیه خواستار ایجاد یک سیستم پرداخت بین المللی مستقل بر اساس ارز‌های دیجیتال و فناوری‌های بلاک‌چین شد.

دعوت پوتین برای ایجاد سیستم پرداخت بین‌المللی مبتنی بر ارز‌های دیجیتال

در کنفرانس هوش مصنوعی، خواستار ایجاد یک سیستم پرداخت بین‌المللی مستقل بر اساس ارز‌های دیجیتال و فناوری‌های بلاک‌چین شد.

رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس بین‌المللی «سفر هوش مصنوعی» که امروز پنجشنبه در مسکو، پایتخت این کشور برگزار شد، گفت: سیستم پرداخت بین‌المللی اکنون تحت کنترل گروه محدودی از کشور‌ها است و این حوزه یکی از خطوط حمله به روسیه است.

پوتین گفت: بنابراین لازم است نظام جدیدی برای پرداخت‌های بین المللی مستقل از بانک‌ها و مداخله کشور‌های ثالث ایجاد شود.

به گفته پوتین، موسسات مالی جهانی باید واقعیت جهان چند قطبی را منعکس کنند و بر اصول دموکراتیک باز مبتنی باشند و دیکته، سوء استفاده و انحصار را کنار بگذارند.

با توجه به این موضوع، رئیس‌جمهور روسیه ترکیب فناوری‌های پیشرفته با «تجربه هزار ساله بشر» را برای راه‌اندازی یک سیستم مستقل برای پرداخت‌های بین‌المللی پیشنهاد کرد و به عنوان نمونه‌ای از این تجربه، پوتین به سیستم حواله شرقی اشاره کرد که به قول وی مدت‌ها قبل از ظهور بانک‌ها تسویه حساب‌های متقابل را فراهم می‌کرد و هنوز هم خدمات ارائه می‌دهد.

تحریم‌های غرب علیه بانک‌های روسی به خاطر عملیات نظامی مسکو با کی‌یف، دسترسی آن‌ها به نظام مالی بین‌الملل را محدود کرده است.

پس از اعمال تحریم بانکی غرب علیه روسیه، روس‌ها با ایجاد زیرساخت استفاده از ارز‌های ملی در پرداخت‌های میان کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و گروه بریکس، به توسعه نظام روبلی و اجرای سیاست دلارزدایی پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: