April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۹۲۸
۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵
0
به گفته مسئول بسیج کارگران و کارخانجات، با کمک متخصصان و کارگران ایرانی، ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.

۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود‌

به نقل از فارس،حمید الله بداشتی، مسئول بسیج کارگران و کارخانجات با بیان این که قبل از انقلاب در صنایع وابسته به کشورهای خارجی بودیم، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم و در برخی صنایع در لبه دانش قرار داریم.

 

وی ‌بیان داشت: با کمک متخصصان و کارگران ایرانی، ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.

 

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات به وصیت‌نامه یک شهید کارگری در سال ۶۰ اشاره کرد و گفت که این شهید عزیز تاکید زیادی به حفظ تولید در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها داشت.

 

به گفته وی، تشکل‌های کارگری و بازنشستگی که با خانواده‌هایشان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، در آستانه انتخابات با هم متحد ‌هستند.

 

در ادامه این همایش مسئول کانون کارگران بازنشسته، اظهار داشت: ۵۰ درصد جامعه کشور کارگر هستند و کارگران با وجود همه مشکلات پای کار انقلاب و انتخابات هستند.

 

 اسدی اضافه کرد: کارگران فهرستی از کاندیداهای مورد نظر هم ارائه کرده‌اند.

 

آیا داروی ایرانی بی کیفیت است؟

پیش از این ایمان ایرانمنش، فعال صنعت دارو درباره کیفیت تولیدات داخلی گفته بود: دارو در ایران طبق مقررات و استانداردهای بین المللی تولید می‌شود و شرکت‌هایی داریم که موفق شده اند با کمک صنایع بالادستی همچون پتروشیمی، ماده موثره مورد نیاز برای محصول نهایی را با بالاترین خلوص تولید نمایند و آن را وارد فرآیند ساخت کنند.

 

وی با عنوان این مطلب که تولید دارو در ایران منطبق با استانداردهای مندرج در دارونامه های بین المللی صورت می‌گیرد، افزود: کیفیت داروهای تولیدی در داخل کشور به مانند داروهای تولید ژاپن، هند، کره جنوبی در آسیا و البته کشورهای اروپایی است.

 

ایرانمنش با اشاره به عضویت سازمان غذا و دارو به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون موسوم به بازرسی‌های دارویی، ادامه داد: نزدیک به پنج سال است که عضو این کنوانسیون هستیم، این پادمان در بردارنده پروتکل‌هایی است که کشورهای عضو آن استانداردها و الزاماتی را در زمینه عملیات بهینه ساخت و آنالیز دارو و بازرسی صنایع دارویی و بالتبع آن نظارت بر کیفیت تولید دارو اعمال می‌کنند.

 

وی افزود: ایران پنجاهمین عضو این کنوانسیون است و تعداد کشورهای آسیایی عضو این پادمان نیز معدود هستند که این نشان از توان و تخصص بالا در حوزه نظارت بر کیفیت دارو در نهاد نظارت دارویی کشور ما است.

 

ایرانمنش گفت: عضویت در این کنوانسیون باعث ارتقای GMP (عملیات بهینه تولید) صنعت داروی کشور و ارتقای مضاعف اعتبار دستگاه نظارتی ایران در این زمینه (سازمان غذا و دارو) می‌شود و پذیرش عضویت در این کنوانسیون به این معناست که نهاد نظارت دارویی ما به صورت پیوسته بر پایه قواعد و استانداردهای برتر بین‌المللی عمل می نماید.

 

وی، ایران را یک کشور نظام مند در صنعت داروسازی معرفی کرد و گفت: با داشتن آزمایشگاه پیشرفته مرجع غذا و دارو در کشور و صحه گذاری این مرکز ملی بر مؤلفه‌های کیفی داروهای ساخته شده به خوبی نشان داده ایم که صنعت داروسازی ایران از جایگاه شایسته ای در منطقه و جهان برخوردار است.

 

ایرانمنش با عنوان این مطلب که در تولید دارو همواره باید سه اصل کیفیت، ایمنی و اثربخشی را با هم مد نظر داشته باشیم، افزود: فرآیندهای تولید داروی با کیفیت و استاندارد، می‌بایست از پیش تعیین و معتبر شده باشند و موضوعی نیست که در لحظه خلق گردد بلکه حاصل ساعت‌ها کار تخصصی و تلاش دانش محور دانشمندان و متخصصین این حوزه خطیر است.

 

ایرانمنش در ادامه به برپایی بیش از ۳۰ کارگاه آموزشی در حاشیه برگزاری نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳ اشاره کرد و گفت: قرار است در این رویداد بین المللی، بیش از ۳۰ کارگاه ۹۰ دقیقه‌ای با موضوعات و مباحث مختلف برگزار کنیم.

 

دبیر علمی محصولات ساخته شده نمایشگاه فارمکس ۲۰۲۳، افزود: در این کارگاه‌ها، از حضور زبده ترین و خبره‌ترین اساتید برای آموزش بهره مند خواهیم شد.

 

وی افزود: این کارگاه‌ها در سرفصل‌های مختلف از جمله عملیات زنجیره تأمین، ساخت و آنالیز منطبق با اصول بهینه، بازاریابی و فروش با رویکردهای نوین صادراتی، رگولاتوری و تعامل با نهادهای ناظر و…، برپا می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید: درآمد ۲۰۰ همتی گمرک در ۱۱ ماهه امسال

 

ایرانمنش گفت: در بحث کیفیت، یکی از سرفصل‌ها مربوط به سنجش میزان ناخالصی‌ها در مواد موثره دارویی و فرآورده‌های نهایی جدید است که طبق آخرین راهنماهای کنفرانس بین المللی برای یکپارچه سازی برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: