September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۷۸۲۴۲
۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
0
بررسی‌ها نشان داده که قیمت مواد غذایی، نگرانی بزرگی برای سه چهارم بریتانیایی‌ها است.
ناامنی غذایی: تهدیدی برای سه چهارم جمعیت بریتانیا
به نقل از گاردین، آژانس استاندارد‌های غذایی گفت تعداد افرادی که وعده‌های غذایی خود را حذف می‌کنند یا از بانک غذا استفاده می‌کنند در سال گذشته افزایش یافته است.

به گفته آژانس استاندارد‌های غذایی (FSA)، هزینه غذا برای اکثر بریتانیایی ها، نگرانی بزرگی است، در حالی که تعداد افرادی که وعده‌های غذایی خود را حذف می‌کنند یا از بانک مواد غذایی استفاده می‌کنند در سال گذشته افزایش یافته است. این تحقیقات نشان داده که قیمت مواد غذایی در سه سال آینده یک نگرانی قابل توجه در آینده برای بیش از سه چهارم مصرف کنندگان بریتانیا (۷۶ درصد) خواهد بود، و تعداد استفاده از بانک مواد غذایی از حدود یک نفر در ۱۰ نفر در ماه مارس ۲۰۲۱ به نزدیک به یک نفر در شش نفر در ماه مارس امسال افزایش یافته است.

بیش از یک نفر از هر پنج نفر (۲۲ درصد) از افرادی که در ماه مارس مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که یک وعده غذایی را حذف کرده یا حجم وعده‌های غذایی را کاهش داده اند، زیرا توانایی خرید غذا را نداشته اند. تقریباً ۷۰ درصد گفتند که هزینه غذای سالم، نگرانی بزرگی برای آینده است و تقریباً دو سوم مردم، فقر غذایی و نابرابری غذایی را به عنوان نگرانی برای آینده غذا در بریتانیا ذکر کردند. ناامنی غذایی در میان افرادی که درآمد پایین تری داشتند، افراد جوان تر، افرادی که در خانواده‌های شلوغ‌تر زندگی می‌کردند و برای مردم آسیا، سیاه پوستان، آفریقایی‌ها و مردم کارائیب بیشتر بوده است.

بر اساس آمار‌های رسمی، تورم بریتانیا در ماه آوریل به ۹ درصد رسید که بالاترین نرخ در بیش از ۴۰ سال گذشته است در حالی که هزینه غذا، انرژی و حمل و نقل افزایش یافته است. طبق داده ها، قیمت مغازه‌ها در ماه می‌با سریع‌ترین افزایش نرخ در بیش از یک دهه گذشته افزایش یافت. تورم مواد غذایی در ماه می‌از ۳.۵ درصد در ماه آوریل به ۴.۳ درصد رسید که بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۲ است. نیمی از افراد مورد بررسی، نگرانی‌های قابل توجهی در مورد استاندارد‌های غذایی از زمان برگزیت ابراز کردند. به ویژه، افراد بسیاری نگران بودند که این ضعف، از خارج، ایمنی و کیفیت مواد غذایی موجود در بریتانیا را بسیار کاهش دهد.

آژانس استاندارد غذایی گفت که با کسب و کار‌هایی تعامل می‌کند تا اطمینان حاصل کند که محصولات آن‌ها تا حد امکان ساده است و از کسانی که در بانک‌های مواد غذایی کار می‌کنند و افرادی که از آن‌ها استفاده می‌کنند حمایت می‌کند تا بهترین روش‌ها را برای ذخیره سازی، آماده سازی و پخت و پز دنبال کنند. پروفسور سوزان جب، که ریاست این آژانس را بر عهده دارد، گفت: با وجود فشار‌های فوری بر مردمی که برای خرید غذا تلاش می‌کنند، بانک‌های مواد غذایی نقشی حیاتی در جوامع ما ایفا می‌کنند. فوراً با صنعت و سایر دهندگان اصلی و خیریه‌های بانک غذا کار می‌کنیم تا ببینیم چه کار‌های بیشتری می‌توانیم با هم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مواد غذایی ایمن را بین افرادی که می‌توانند از این حمایت بهره‌مند شوند توزیع کنیم. این آژانس تخمین می‌زند که هنوز بیش از ۲۰۰ هزار تن غذای مازاد می‌تواند هر سال توزیع شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: