کد خبر: ۳۸۵۴۵۹
۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
0
وزیر صمت در پاسخ به این سوال که دو شرکت این خودرو و سایپا می‌توانند خودرو وارد کنند گفت: اگر شرایط را دارا باشند مانعی ندارد.

۳ شرط واردات خودرو

«سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت، در رابطه با واردات خودرو توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا گفت: واردات خودرو چند شرط دارد؛ یکی اینکه باید نمایندگی پس از فروش داشته باشند، دوم اینکه نمایندگی رسمی خودروساز خارجی داشته باشد و اینکه وقتی خودرویی وارد می‌شود باید در مقابلش انتقال فناوری انجام دهند. هرکسی که شرایط را دارا باشد می‌تواند خودرو وارد کند.

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که پس یعنی این دو شرکت می‌توانند خودرو وارد کنند تصریح کرد: اگر شرایط را دارا باشند مانعی ندارد.

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که با واردات خودرو توسط این دو شرکت خودروسازی آیا به تولید ملی آسیبی وارد نمی‌شود عنوان کرد: واردات خودرو در سال جاری دو علت دارد اول اینکه عرضه و تقاضای بازار را تا حدودی پوشش دهد؛ تقاضای بازار بیش از تولید در سال گذشته بوده و امسال هم تولید رشد خوبی دارد، اما باید این فاصله را با واردات تامین کرد تا بازار متعادل شود و قیمت‌ها تنظیم شود.

فاطمی امین افزود: نکته دیگر اینکه در سبد محصولات داخلی خودروی اقتصادی با کیفیت نداریم. شرکت‌های خودروساز کار را شروع کردند و این محصولات در سال آینده به بازار می‌رسد و ما یک سال کمبود محصولی با قیمت مناسب و با کیفیت لازم را داریم. این خلا را از طریق واردات تامین می‌کنیم و به همین دلیل در ایین نامه ذکر شده که اولویت واردات با خودرو‌های اقتصادی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: