September 2023 27 / چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۳۸۶۹۲۱
۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
0
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد اوپک پلاس مایل است نفتی که جهان نیاز دارد را تامین کند و این گروه همواره آماده متوازن کردن بازار‌ها خواهد بود.

اوپک پلاس برای اصلاح بازار نفت قابل اعتماد است

سهیل المزروعی در کنفرانسی در ابوظبی اظهار کرد: اوپک پلاس همواره یک سازمان فنی قابل اطمینان برای متوازن کردن عرضه و تقاضای نفت، خواهد ماند. اگر لازم باشد، کافی است فقط یک تماس تلفنی انجام دهیم.

آموس هوچ استاین، فرستاده انرژی آمریکا اظهار کرد: انرژی باید به شکلی قیمت گذاری شود که امکان رشد اقتصادی و سرمایه گذاری بیشتر مورد نیاز در بخش نفت و گاز را فراهم کند. این مقام آمریکایی که در همین کنفرانس صحبت می‌کرد، خاطرنشان کرد: رابطه بین آمریکا و امارات متحده عربی، محکم، پابرجا و بادوام است.

اوپک پلاس در ماه اکتبر کاهش چشمگیر تولید نفت از نوامبر را تصویب کرد. این تصمیم با وجود درخواست واشنگتن برای عدم کاهش تولید گرفته شد و باعث شد دولت آمریکا، آن را تصمیم غیرمنتظره کوته‌بینانه‌ای توصیف کند. تولیدکنندگان اوپک پلاس پس از این که آمریکا، عربستان سعودی را متهم کرد کشور‌های این گروه را مجبور کرده است با کاهش تولید موافقت کنند، به حمایت از ریاض برخاستند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه گفت: عربستان سعودی و امارات متحده عربی که دو تولیدکننده بزرگ نفت جهان هستند، تولید و پالایش نفت را افزایش داده و در زمینه هیدروژن پاک کار می‌کنند. ما و امارات متحده عربی تولیدکنندگان نمونه خواهیم بود.

بر اساس گزارش رویترز، سلطان الجابر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) پیش‌تر اظهار کرده بود: کاهش سرمایه گذاری هیدروکربن به دلیل افت طبیعی ممکن است به از دست رفتن پنج میلیون بشکه در روز تولید سالانه از سطح فعلی عرضه منتهی شود. دنیا به حداکثر کردن عرضه انرژی و کاهش آلایندگی نیاز دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: