کد خبر: ۳۸۵۴۶۲
۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
0
سرهنگ رضایی رئیس پلیس فتای استان کرمان، جزییات برداشت غیرمجاز ۹۷ میلیون تومانی از حساب یک شهروند به بهانه برنده شدن در مسابقه را بیان کرد.

کلاهبرداری ۹۷ میلیونی به بهانه مسابقه!

مرد میان سال، قربانی کلاهبرداری ۹۷ میلیونی در پی اجرای درخواست‌های تماس واتس اپی و اعلام برنده شدن در مسابقه رادیویی شد.

رئیس پلیس فتای استان کرمان با بیان این که هر گونه تماس تلفنی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی‌ها و مسابقات نشانه کلاهبرداری است، توضیح داد: چند هفته قبل با مراجعه مرد میان سالی به این پلیس، مبنی بر برداشت غیرمجاز ۹۷۰ میلیون ریالی از حسابش، مشخص شد این فرد به دنبال دریافت تماس واتس اپی مبنی بر برنده شدن در مسابقه رادیویی، درخواست‌های فریبنده شخص کلاهبردار را دنبال کرده است.

سرهنگ رضایی با اشاره به شگرد این کلاهبردار ادامه داد: فرد کلاهبردار از شاکی می‌خواهد که برای دریافت جایزه خود کدی را که به تلفن همراه او ارسال شده برای فرد کلاهبردار بازخوانی کند که پس از بازخوانی کد ارسال شده مبلغ ۹۷۰ میلیون ریال از حساب شاکی برداشت می‌شود.

وی اظهار کرد: هرچند با اقدامات تخصصی پلیس فتا، متهم شناسایی، دستگیر و به مقام قضایی تحویل شد، اما نکته حائز اهمیت در این پرونده وقوع کلاهبرداری از طریق واتس اپ بود که در این خصوص به شهروندان توصیه می‌شود برای جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری سایبری به هیچ وجه کد فعال سازی واتس اپ را که طی تماس تلفنی از شبکه‌های واتس اپی در اختیار مالک تلفن گذاشته می‌شود، در اختیار دیگران قرار ندهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: