کد خبر: ۳۹۲۸۲۵
۲۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
0
بانک صادرات ایران همزمان با آغاز چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش، از طرح پتروصاد رونمایی کرد.

حمایت بانک صادرات ایران از تأمین مالی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

مشارکت بانک صادرات ایران در چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش جزیره کیش و تاکید بر اینکه در این جزیره، صنعت پتروشیمی را صنعت پیشران، ارزآور و راهبردی کشور عنوان کرد و بر آمادگی بانک صادرات ایران برای حمایت گسترده با استفاده از قابلیت‌های نوین بانک تاکید کرد.

مهدی اقبالی راد معاونت بانکداری جامع بانک صادرات ایران با حضور در چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش، گفت: طرح جامع «پتروصاد پلاس» بانک صادرات ایران با هدف ارائه خدمات کامل تامین مالی زنجیره تامین به شرکت‌های پتروشیمی و با تمرکز بر توانمندی بانک در ارائه تسهیلات انحصاری از طریق شعب خارج از کشور و همچنین شرکت‌های ابزاری رونمایی و مورد استقبال فعالان صنعت پتروشیمی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: سال گذشته در نمایشگاه کیش از پتروصاد رونمایی کردیم که از پتانسیل این طرح برای تامین نقدینگی بازار سرمایه کمک بگیریم برای تامین نقدینگی و تامین نیازهای مالی شرکت های بزرگ بود. با بررسی مجدد و مطالعات جدید بروی این طرح انجام شد و با تکمیل فرایند این طرح توانستیم سریع تر مسیر هموار را طی کنیم. سال گذشته پتروصاد در این نمایشگاه رونمایی شد برای سرویس بهتر و پتانسیل بالاتر برای صنایع پتروشیمی و پترو پالایش بوده است.

 

اقبالی عنوان کرد: شرایطی در حال حاضر اقتصاد ما با آن روبرو است و از طرفی سهم بالایی که بازار پولی در تامین نقدینگی دارد و با توجه به شرایط و کمبود نقدینگی در بازار پولی ناگزیر ما به سمت بازار سرمایه سوق پیدا میکنیم. کشورهای پیشرفته و کشورهایی که بانکداری سهم کمتری در نقدینگی دارد به خصوص در کشورهای پیشرفته، ما هم با طی کردن این مسیر با سرعت به جلو در حرکت هستیم و از پتانسیل ها و ظرفیت های بازار سرمایه و همچنین کانال سرمایه گذاری و تامین مالی حرکت می‌کنیم.

 

وی گفت: شایسته است برای تامین مالی به ویژه در پروژه‌های بلند مدت که در تعریف بازار سرمایه می‌گنجد، به سمت محصولات ترکیبی در بازار پول و سرمایه حرکت کنیم. 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: